1

Wanna czy prysznic? Odwieczny dylemat

Wysłany dnia: gru 15, 2020

Widziane dalej: 834

Kategorie: Doradzamy

Autor: Margita

Wanna czy prysznic? Odwieczny dylemat


Nie od dziś znany nam jest dylemat wyboru pomiędzy wanną, a prysznicem. Jednak to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy przy projektowaniu łazienki, warunkuje kilka kwestii, po pierwsze dostępna przestrzeń, po drugie indywidualne preferencje, po trzecie budżet i po czwarte wiek.

Kabina prysznicowa to najczęstszy wybór przy niedużej przestrzeni, w której zwyczajnie nie ma miejsca na wstawienie wanny. I tutaj najlepszym rozwiązaniem są te montowane przy ścianie.

Wymiar typowej kabiny prysznicowej dostępnej na rynku waha się pomiędzy 80 x 80 cm a 90 × 90 cm. Trochę przestrzeni można zaoszczędzić instalując kabinę narożną półokrągłą. Jednak pełną swobodę ruchów da nam dopiero kabina o wymiarach 90 x 90 cm i większa. Należy również tutaj pamiętać, o pozostawieniu wolnej przestrzeni umożliwiającej swobodne wyjście spod prysznica

Kiedy już przeanalizujemy dostępną nam przestrzeń, należy odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie: czego tak naprawdę potrzebujemy? Czy lubimy relaks i odprężenie jakie daje długa kąpiel w pianie, z dodatkiem ziół i olejków, czy jednak nie lubimy tracić czasu na kąpiel i szybki energetyczny prysznic jest dla nas zbawieniem po ciężkim dniu. Statystki pokazują, że na łazienkę z prysznicem częściej decydują się single i pary bez dzieci, jednak wybór ten to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli mamy więc możliwość dokonania wyboru, kierujmy się nie tylko estetyką, ale również własnymi potrzebami.

Kabina prysznicowa

Prysznic to również bardziej ekonomiczny wybór pod kątem zużycia wody, pod warunkiem, że są to szybkie kąpiele W ramach takiej oszczędności podczas namydlania się można zakręcać wodę, co w wannie jak wiadomo, nie jest możliwe, zwłaszcza, gdy lubimy dolewać gorącą wodę w trakcie kąpieli.

Jeżeli natomiast, nie możemy się do końca zdecydować na jeden wybór, a nie mamy możliwości posiadania osobno wanny i kabiny prysznicowej, warto pamiętać o wannie z parawanem. Jest to uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Parawan nawannowy

Jak widać, nie ma jednego złotego środka, który będzie idealny dla wszystkich, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu dzisiejszego wpisu, choć odrobinę łatwiej będzie Wam dokonać wyboru.

Wyczekujcie następnego wpisu, bo postaram się opowiedzieć bardziej szczegółowo o rodzajach wanien i kabin prysznicowych, by nieco ułatwić Wam aranżacje wymarzonej łazienki. Do następnego !